امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده
صفحه نخست   فرهنگی

انتقاد فریاد شیری از کتاب نخواندن همکارانش؛
شاعرانی که کتاب نخوانده شعر می‌گویند
کسی برای معرفی شاعر و نویسنده به خود زحمت نمی‌دهد/ برای ممیزی‌ها یک قانون کلی نیاز داریم. باید از برخوردهای سلیقه‌ای بپرهیزیم/ بسیاری از شاعران هم کتاب نمی‌خوانند، فقط شعر می‌گویند.

در عرصه هنر باید امور را با شعور هدایت کرد و جلو برد نه تهدید و سانسور. سانسور هرگز کاری را متوقف نمی‌کند/ چرا باید از اکران یک یا دو فیلم بترسیم. باید اجازه دهیم فیلم به نمایش دربیاید بعد درباره آن مباحثه کرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی زنان ناشر:
رغبتی برای تعامل میان تشکل‌ها و اتحادیه ناشران نیست
قدرت اجرایی چانه‌زنی و اجرایی اتحادیه به دلیل نبود تعاملات و هماهنگی‌ اعضا و تشکل‌ها پایین است. از سویی فقدان قدرت اجرایی مناسب؛ انگیزه اعضا و تشکل‌ها را برای حضور در فعالیت‌های صنفی از طریق اتحادیه کاهش داده است.

در سلسه نشست جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران مطرح شد:
رتبه نخست استفاده از وایبر در جهان به ایرانیان رسید
موبایل بطور خزنده‌تر توانست شبکه‌های اجتماعی را رشد دهد. این شبکه‌های مسایل جدی زندگی مانند زندگی خصوصی را به شوخی گرفته/ زنان میانسال بیشتر درگیر شبکه‌های اجتماعی هستند/ نمی‌توانیم برای شبکه‌ها قانون تعریف کنیم بلکه آنها هستند که قانون و مقررات وضع می‌کنند.

صدا و سیما سیاست پخش موسیقی پاپ بدون اصول و موازین را درپیش گرفته/ برای لغو کنسرت‌ها کاملا سلیقه‌ای برخورد می‌شود و کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌ها با سلیقه شخصی مدیران آنها لغو می‌شود.

سینمای ما در حوزه روایتگری بسیار محافظه‌کار است و هیچ فرمول جدیدی را در خودش تست نمی‌کند. در این سینما؛ در بر همان پاشنه قدیمی می‌چرخد و تماشاچی اگر فیلمی متفاوت ببیند ولو در سینمای تجاری؛ به آن واکنش نشان می‌دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی حکمی با تقدیر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و دلسوزانه‌ی عزت‌الله ضرغامی، محمّد سرافراز را برای یک دوره‌ی پنج ساله به ریاست سازمان صدا وسیما جمهوری ایران منصوب کردند.

برنامه‌‌های اجرایی هفته کتاب به گونه‌ای تدارک داده شده‌ که به تکنولوژی‌های نوین ازجمله شبکه‌های اجتماعی و کتاب دیجیتال هم پرداخته شود تا بتوان برای تبلیغ و ترویج کتاب از طریق این تکنولوژی‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

فرهاد حسن زاده مجموعه هشت جلدی«من به اضافه جی‌جور به اضافه شیمپالو» را منتشر کرد. او همچنین کار تألیف دو جلد از پنج جلد کتاب کودک «گروه 1+5» را به پایان برده است.

گزارشی به بهانه توقیف سه نمایش در دولت تدبیر و امید؛
مدیران فرهنگی به اقتدارگرایان باج می‌دهند
شاهد هستیم اقلیت تندرو شرایط لغو مجوز اجرای رئیس ارزشیابی و نظارت نمایشی را فراهم می‌کند و البته مدیرکل هنرهای نمایشی، معاون امور هنری و بالطبع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقابل این جریان نرمش به خرج می‌دهند.

1 2 3 4 5 بعدی
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter