امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده
صفحه نخست   اقتصادی

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران از احتمال نهایی شدن برخی مذاکرات بین خودروسازان داخلی و خارجی در حاشیه این همایش خبر داد.

با وجود اینکه پیشنهاد فعالیت لیزینگ‌ها در حوزه مسکن با اقبال چندانی از سوی بانک مرکزی همراه نبود و بنا به نامناسب بودن شرایط منتفی اعلام شد اظهارات اخیر عبده تبریزی بیانگر پیگیری جدی این موضوع و احتمال بازگشت لیزینگ‌ها به حوزه مسکن است.

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر راهکارهای جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده رقم بین 50 تا 60 دلار را برای نفت در بودجه مناسب دانست.

مدیر یک شرکت‌ اینترنتی با اشاره به این‌که ارزان‌شدن تعرفه‌های اینترنتی در کنار افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور یک خواسته همگانی است، گفت: وزارت ارتباطات باید کف قیمت اینترنت را به گونه‌ای تعیین کند که هیچ شرکت اینترنتی با ارائه‌ی خدمات ارزان‌تر از این قیمت نتواند رقبا را از بازار خارج کند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ضمن اعلام احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اطمینان داد که بودجه امسال با وجود کاهش درآمد‌های نفتی سرانجام مطلوبی داشته و با کسری مواجه نخواهد شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خبر داد
تخصیص 24 درصد از تسهیلات بانکی به صنایع کوچک
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک ایران گفت: از مجموع 500 تا 600 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور در سال جاری 24 درصد مربوط به صنایع کوچک کشور است.

تورم دستمزد کارگران ساختمانی در نیمه اول امسال با کاهش حدود 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 21.7 درصد رسید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اعلام کرد
معرفی الگو برای خلق فرصتهای شغلی جدید
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران ترویج و توسعه مشاغل خانگی و معرفی الگوهای کارآفرینی را در ایجاد فرصتهای شغلی برای جوانان جویای کار موثر خواند.

به‌بهانه اتمام قرارداد با مخابرات ایالات متحده بررسی شد
استقلال آیکان و رهایی دامنه‌های اینترنتی از بند آمریکا
اوایل سال جاری بود که اخباری مبنی بر اینکه یک گروه اسرائیلی با شکایت از ایران در دادگاهی در آمریکا مدعی شد که حق دامین ir و تمامی آی پی آدرس‌های ایرانی را متعلق به خود می‌داند؛ صرفنظر از نادرستی این موضوع، اجرای چنین حکم‌هایی درباره آدرس‌های اینترنتی در اختیار "آیکان" است که وظیفه‌اش ثبت نام دامنه‌های سطح بالا و شماره‌های واگذار شده اینترنتی است.

کاسبی از دیرباز مهم‌ترین شکل کسب درآمد مردمان به شمار می‌رفته و بسیاری از کسب و کارهایی که شاید امروز از رونق افتاده در گذشته‌های دور رنگ و لعاب خاصی داشته است. اگرچه اشتغال و پرداختن به این شغل‌ها امروز تا حدی کمرنگ شده اما هنوز در برخی ماههای سال یا اعیاد و مناسبتها از رواج و رونق چشمگیری برخوردار است.

1 2 3 4 5 بعدی
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter