امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده
صفحه نخست   میراث فرهنگی و گردشگري

درحالی که استانداردسازی هتلها تبدیل به یکی از مسائل مهم حوزه گردشگری شده است و هتلداران خواستار حذف عوامل تطبیق و سپردن استانداردسازی به دست خود هستند، معاون گردشگری از وجود تعارضات قانونی برای این واسپاری خبر داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
از فرصت گردشگری سلامت غافل بودیم
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به سود آوری توریسم سلامت می گوید: توریسم درمانی از منظر اقتصادی و گردشگری حدوداً سه برابر توریست معمولی درآمد زایی دارد. یک سوم این درآمد به سمت درمان می رود و دو سرم آن به سمت مشاغلی می رود که با گردشگری در ارتباط هستند.

معاون گردشگری از تشکیل یک کمیته جدید گردشگری خبر داد
حساب‌های اقماری گردشگری در انتظار تشکیل کمیته ملی
معاون گردشگری درخصوص استفاده از آمارها در حساب‌های اقماری گردشگری گفت: «حساب اقماری ۱۰ کد و گزینه دارد که به کدهای اولیه و ثانویه معروف هستند. برای ملی شدن حساب‌های اقماری، نیازمند ملی شدن این کدها هستیم. در این راستا در صدد طراحی تشکیل کمیته ملی هستیم.»

فعالیت گسترده بلدوزرها صبح امروز در ضلع شرقی شاهچراغ و در نزدیکی خانه تخریب‌شده پورنواب و خانه ثبت‌شده اکبری آغاز شد. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که شورای عالی معماری شهرسازی اجرای طرح توسعه ۵۷ هکتاری حرم شاهچراغ و تخریب‌ خانه‌های تاریخی و فاقد ارزش تاریخی محله اسکندری شیراز را لغو کرده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورا با اشاره به پیشنهاد شهرداری به شورای عالی معماری و شهرسازی برای ایجاد تغییراتی در خط محدوده شهر تهران گفت: تغییر خط محدوده شهر تهران باید با مجوز شورا باشد.

تالاب شیرین سوکه قرار بود پناهگاهی برای پرندگان و حیات وحش منطقه باشد اما گفته می‌شود، درسال زراعی جاری بخش عمده آب این تالاب توسط شرکت آب منطقه‌ای فروخته و باعث خشک شدن آن شد، بر اساس برآورد کارشناسان کشاورزی در هر ثانیه نیم اینچ آب از هر چشمه وارد تالاب می شود و با هر پمپ 6اینچ آب در هر ثانیه خارج می شود اگر این روند ادامه داشته باشد به زودی آب تالاب کاملا خشک و بیش از 150گونه پرنده و انواع جانوران و پوشش گیاهی نابود می‌شود.

جلسه هیات امنای پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری پس از 7 سال با حضور مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و رییس و عضو هیات امنای پژوهشگاه و سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه تشکیل شد .

وزیر امنیت داخلی اسپانیا از خطر داعش برای فلج کردن گردشگری، سفر و ارتباطات، صلح و درک متقابل وحمله به کشورهای غربی با استفاده از ابولا اظهار نگرانی کرد.

پژوهشگر موسیقی نواحی ایران در گفتگو با CHN؛
نوع ارایه موسیقی سوگ متفکرانه نیست
موسیقی سوگ موسیقی خاصی است که تعاریف خاص خود را نیز می طلبد با فرارسیدن ایام سوگ در ایران، ماه های رمضان، محرم و صفر شاهد انواع و اقسام موسیقی های خیابانی هستیم که رنگ و بوی موسیقی ندارند اما حمایت می شوند. گفته می شود بخشی از کوتاهی ها به تاریخ برمی گردد و برخی نیز تابع مدیریت و شرایط ناصحیحی است که در آن اعمال سلیقه شخصی می شود.

هتل‌ها پر نیستند و قیمت‌ها تغییر نکرده‌است
گردشگری زیر ذره‌بین بخش خصوصی
درحالی که خبرها از تکمیل ظرفیت هتل‌ها، افزایش نرخ اقامت، ارائه تسهیلات به هتل‌هایی که در حال احداث هستند، استانداردسازی و در نهایت تدوین برنامه ششم توسعه حکایت دارند، بخش خصوصی این موارد را زیر ذره بین برد و مورد بررسی قرار داد.

1 2 3 4 5 بعدی
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter