امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

محققان به رهبری دکتر «ملینا آرنولد» از «آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان» (IARC) و با همکاری «پروفسور مجید عزتی»، استاد دانشگاه امپریال کالج لندن و استاد مدعو دانشگاه واشنگتن، تخمین زده‌اند، یک چهارم تمامی سرطان‌های مرتبط با چاقی در سال 2012 (118 هزار مورد) با افزایش میانگین شاخص توده بدن (BMI) در این جمعیت از سال 1982 به بعد مرتبط و از این رو، قابل‌اجتناب بوده‌اند.

چرا دستان پر از مقاله دانشگاه‌ها، خالی از اختراع و ثروت است؟
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد مطرح کرد: از نبود ساز و کار اختراع تا اعضای هیأت علمی بی‌انگیزه
تازه‌ترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور در تولید علم بر اساس یافته‌های حاصل از پایگاه ISI ، رتبه دوم تولید علم را به دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص می‌دهد؛ این دانشگاه بر روی هم و با احتساب تولیدات علمی تمام واحدها، تاکنون ، 28 هزار و 434 مدرک را در ISI نمایه‌سازی کرده است.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان این که این بنیاد در حال بررسی آخرین وضعیت خروج نخبگان از کشور است، تصریح کرد: آخرین آمار از وضعیت خروج نخبگان از کشور تا دو ماه آینده نهایی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تیمی از دانشمندان با همکاری «بهراد قلی‌پور» از دانشگاه ساوث‌همپتون نشان داده‌اند چگونه می‌توان شیشه را برای ساخت ماده‌ای که به رایانه‌ها امکان انتقال اطلاعات را با استفاده از نور می‌دهد، دستکاری کرد.

محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) با همکاری «امیر فیضی»، «پیام غیاثی» و «عادل قادری» راه جدیدی را برای تقویت تحمل مخمر در برابر اتانول یافته‌اند.

دو برادر ایرانی ساکن سوئد موفق به کسب مدال طلا، تندیس افتخار و عنوان «برترین مخترع جهان» در حوزه سلامت الکترونیک (eHealth) در سمپوزیوم جهانی پزشکی دیجیتال شدند.

محققان دانشگاهی در یک طرح تحقیقاتی اقدام به ساخت نانوکامپوزیت‌هایی زیست‌سازگار با کاربرد ترمیم استخوان و بافت‌های آسیب دیده کردند که از خواص مکانیکی و فیزیکی مطلوبی برخوردار است.

«دکتر فرهید همت‌زاده» با همکاری «فرشید هادی‌فر» و «اسماعیل ابراهیمی»، ابزار آزمایشی جدیدی ارائه داده‌اند که تفاوت بین پرندگانی که در مقابل گونه H5N1 ویروس آنفلوآنزای مرغی واکسینه شده‌اند ، اما همچنان آلوده به این ویروس هستند را با پرندگانی که به طور طبیعی به آن آلوده‌ شده‌اند، تشخیص می‌دهد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی خود به عنوان گزینه پیشنهادی وزیر علوم را تکذیب کرد.

نتایج یک پژوهش طولانی‌مدت به سرپرستی دکتر «بهرام ارجمندی» استاد دانشگاه فلوریدا برای نخستین‌بار نشان داد که ترکیب‌ منحصربفردی از کلاژن- کلسیم علاوه بر استحکام استخوان‌ها، به استخوان‌سازی در زنان یائسه نیز کمک می‌کند.

1 2 3 4 5 بعدی
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter