امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1252
بروزرسانی :  1390/1/31 - 16:02
دسته بندی خبر : هنری
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Share
اعلام آمادگي سيمافيلم براي راه‌اندازي شبكه فيلم و سريال

دکتر علي دارابي ـ معاون سيما ـ در جمع مديران سيما فيلم با تاکيد بر ضرورت بسط و توسعه سيما فيلم، تصريح کرد: در باز تعريف سيما فيلم بايد به ساختاري سبک، چابک و کارآمد و روان برسيم.

به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، دکتر دارابي گفت: نماد سيما فيلم، افکار و انديشه‌هايي است که از توليدات آن حاصل مي شود.

معاون سيما، مولفه‌هاي مورد تاکيد رهبر فرزانه انقلاب اسلامي مبني بر ايمان، اخلاق، اميد و آگاهي را سرلوحه کار رسانه ملي توصيف کرد و گفت: سيما فيلم با توجه ويژه به اين مهم بايد بهترين توليدات صدا و سيما را داشته باشد و همانند مجموعه‌هاي «امام علي (ع)»، «حضرت يوسف (ع)»، « ولايت عشق» و « مختارنامه» کارهاي جهاني خود را ارائه کند.

دکتر دارابي با توجه به اينکه مردم بايد کار فاخر را تماشا کنند، گفت: سيما فيلم مي تواند براي مناسبت‌هاي مهم کار فاخر توليد کند.

وي توليد طنز را راهبرد معاونت سيما توصيف کرد و توجه برنامه‌سازان را به اين مهم خواستار شد.

***

در ادامه اين نشست، حسن اسلامي مهر مدير سيما فيلم با تشريح فعاليت‌ها، کارهاي در دست اقدام و نيازهاي اين مجموعه، آمادگي سيما فيلم را براي پذيرش مسؤوليت شبکه فيلم و سريال اعلام کرد.

وي افزود: سيما فيلم بايد سازمان توليد پويا، کارآمد و پاسخگويي رسانه ملي باشد.

***

روابط عمومي سيما گزارش داد: دکتر دارابي پيش از نشست در جمع مديران سيما فيلم، با حضور در گروه‌هاي مختلف توليد سيما فيلم از نزديک با فعاليت هاي آنها آشنا شد و در گفتگويي صميمانه قابليت‌ها، امکانات و نيازهاي آنها را بررسي کرد.

معاون سيما در ابتدا در کتابخانه سيما فيلم حاضر شد و با مسؤول کتابخانه درباره کتاب‌هاي موجود، امکانات و نيازهاي آن صحبت کرد.

سيد جمال نحوي ـ مديرگروه علمي و فرهنگي سيما فيلم ـ نيز از برنامه‌هاي توليد شده و در دست توليد سخن گفت.

توجه اين گروه به توليد علم و دانش، سرگذشت بزرگان، فرهنگ و معرفت ديني، شناخت تعامل اقوام ايراني و ملل همجوار از جمله موضوعات مطرح شده بود.

نحوي گفت: تله فيلم‌هاي چند قسمتي در دستورکار گروه علمي و فرهنگي است و نظام‌نامه‌اي هم براي نويسندگان گروه تدارک ديده شده است.

دکتر دارابي با استقبال از فعاليت خوب اين گروه، بر نيازسنجي و اولويت‌بندي برنامه‌ها تاکيد کرد و از مديرگروه علمي و فرهنگي خواست نظام‌نامه نويسندگان را در اختيار قرار دهد.

***

حجت‌الاسلام حسين رحيم‌زاده خراساني، مديرگروه انقلاب و دفاع مقدس نيز فعاليت‌هاي اين گروه را در ساخت سريال‌ها و تله فيلم‌هايي با موضوعات دفاع مقدس، انقلاب اسلامي و معارف برشمرد.

دکتر دارابي توجه به موضوعات جديد در حوزه انقلاب اسلامي دفاع مقدس را خواستار شد.

اميرحسين آشتياني پور، مديرگروه اجتماعي گفت: تمرکز اين گروه بر جامعه، خانواده و تحولات اجتماعي است و در اين مسير مبناي کار مولفه‌هاي مورد تاکيد رهبر فرزانه انقلاب اسلامي مبني بر دين، اخلاق، اميد و آگاهي است.

مسعود نقاش‌زاده، مديرگروه ادبيات نمايشي نيز گفت: در چهار سال گذشته 27000 اثر داستاني جمع‌آوري شده و کارهايي از آن اقتباس شده است.

وي فعال کردن سايت ايده را از ديگر اقدامات اين گروه برشمرد و گفت: مخاطبان سايت ايده، 40 هزار ايده براي برنامه‌سازي تلويزيوني پيشنهاد کرده‌اند.

مديرگروه کودک و نوجوان نيز مجموعه‌هاي «خدا در همين نزديکي است» و «زنگار» را از مجموعه‌هاي توليدي اين گروه برشمرد و باز توليد مجموعه «گلنار» و توليد «گردان نور» را که گوياي حضور نوجوان در هشت سال دفاع مقدس است، از برنامه‌هاي در دست اقدام معرفي کرد.

***

دکتر دارابي در ادامه بازديد خود از سيما فيلم، از سايت جديد سيما فيلم ديدن کرد و با ارسال آخرين خبر اين سايت، آن را به روزرساني کرد.

وي ابراز اميدواري کرد که سايت سيما فيلم، از سايت‌هاي خوب در حوزه معاونت سيما باشد.

***

تنها سه روز پس از انتصاب اعضاء و با حضور معاون رييس سازمان صداوسيما در امور سيما، نخستين نشست شوراي راهبردي سيما فيلم برگزار شد.

به گزارش ايسنا، دکتر علي دارابي در اين نشست تاکيد کرد: شوراي راهبردي سيما فيلم گرانيگاه آن است و سياستگذاري کلان، برنامه‌ريزي و راهبردي آن را بر عهده دارد.

وي با اشاره به اينکه شوراي راهبردي يک شوراي تبليغاتي و تشريفاتي نيست، گفت: شوراي راهبردي مي‌تواند ضمن حضور موثر در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري سيما فيلم، نقشه راه و چشم‌انداز پنج ساله آن را ترسيم و اولويت‌هاي کاري را مشخص کند.

دکتر دارابي گفت: اين شورا با استفاده از حضور اعضاء نخبه و آگاه خود مي‌تواند برنامه دراز مدت سيما فيلم را تبيين و حوزه فعاليت آن را در زمينه‌هاي تاريخ و تمدن اسلامي، انقلاب، دفاع مقدس، مشاهير و مفاخر کشور و ديگر موضوعات مربوط مشخص کند.

معاون سيما از اين شورا خواست، ضمن آسيب شناسي وضع موجود، اولويت‌هاي برنامه‌سازي سيما فيلم را مشخص کند تا برنامه‌ها به نحو مطلوب ارائه شود.

***

حسن اسلامي مهر، مديرسيما فيلم نيز با ابراز خرسندي از حضور شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي در جمع شوراي راهبردي گفت: گزارش کامل وضعيت موجود و آنچه که پيش‌رو است به شوراي راهبردي ارائه مي‌شود تا آن را بررسي کنند.

مجتبي شاکري يکي از اعضاء شوراي راهبردي نيز بر ضرورت توليد فيلم و سريال مبتني بر دين، اخلاق، اميد و آگاهي تاکيد کرد.

دکتر علي رجبي دواني ، ديگر عضو اين شورا نيز ابراز اميدواري کرد شوراي راهبردي طليعه‌اي باشد براي پياده کردن خط مشي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و اهداف هنري رسانه ملي باشد.

خانم سليحي نيز بر ضرورت توجه ويژه به شخصيت‌هاي برجسته زن مسلمان در صدر اسلام و پس از آن تاکنون در ساخت فيلم و سريال تاکيد کرد.

اکبر نبوي ديگر عضو شوراي راهبردي گفت: شوراي راهبردي مي‌تواند با بالا بردن بعد معرفتي آثار از برهنگي فرهنگي پيشگيري کند.

گزارش روابط عمومي حاکي است که دکتر علي دارابي معاون رييس سازمان در امور سيما، شنبه گذشته اعضاء شوراي راهبردي سيما فيلم را منصوب کرد.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter