امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1265
بروزرسانی :  1390/2/2 - 17:23
دسته بندی خبر : سیاست داخلی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Share
چرا مصلحي بايد وزير اطلاعات بماند؟

فعالان سياسي و نخبگان، نامه مقام معظم رهبري به مصلحي را نشان دهنده قدرت وزارت اطلاعات و بالا بودن توان مديريتي و اشراف کامل مصلحي به موضوعات و مسايل درحوزه هاي مختلف و امنيتي دانسته و عنوان داشتند؛ نگاه رهبر انقلاب به وزير اطلاعات نشان دهنده تثبيت جايگاه مصلحي است و اين امر یک امر حکومتی است نه توصیه ای تا وي با اقتدار و ثبات بيشتر به مديريتش در اين وزارتخانه ادامه دهد.


*كدخدائي:نامه ها و دستورات مقام معظم رهبري، طبق اصل 57 قانون اساسي حکم حکومتي بوده و لازم الاتباع است

در همين ارتباط،سخنگوي شوراي نگهبان گفت: دستورات مقام معظم رهبري و نامه هايي که خطاب به قوا و دستگاههاي دولتي صادر مي کنند، به استناد اصل 57 قانون اساسي، حکم حکومتي بوده و لازم الاتباع است.
عباسعلي کدخدايي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به نامه مقام معظم رهبري به مصلحي و دولت براي ادامه کار وزير اطلاعات در سمت خود، اظهار داشت: دستورات مقام معظم رهبري و نامه هايي که خطاب به قواي سه گانه و دستگاه هاي دولتي صادر مي کنند، به استناد اصل 57 قانون اساسي، حکم حکومتي است و لازم الاتباع است.
وي افزود: بنابراين نامه اخير مقام معظم رهبري به دولت، نيز حکم حکومتي محسوب شده و بايد اجرا شود.
سخنگوي شوراي نگهبان، همچنين با اشاره به خدمات وزارت اطلاعات در يکي دو سال اخير، خاطرنشان کرد: همه دستگاه هاي اجرايي و دولتي بايد در راستاي وظايف خود عمل کنند و در اين ميان کارنامه وزارت اطلاعات بخصوص در سال هاي اخير که دشمنان قصد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي را داشتند، روشن و قابل قبول بوده و توانسته وظايف خود را در خدمت به انقلاب و نظام بدرستي ايفا کند.
کدخدايي، نامه مقام معظم رهبري در جهت حمايت از وزير اطلاعات را نشان دهنده رضايت ايشان از عملکرد وزير اطلاعات دانست و تصريح کرد: وزارت اطلاعات عملکرد مناسبي در فتنه 88 در جهت کوتاه کردن دست منافقان، جاسوسان و ايادي استکبار از انقلاب اسلامي داشته اند.

* سالک: نامه مقام معظم رهبري تأکيد بر توانمندي و مديريت بسيار بالاي مصلحي

در ادامه همچنين سخنگوي جامعه روحانيت مبارز گفت: ‌نامه مقام معظم رهبري به مصلحي نشان دهنده توان مديريتي بسيار بالا و کارنامه درخشان وي در حوزه هاي مختلف و امنيتي است.
حجت الاسلام والمسلمين احمد سالک در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران به نامه مقام معظم رهبري خطاب به مصلحي و ابقاي وي در وزارت اطلاعات افزود: نامه رهبر انقلاب گوياي عملکرد و مديريت مثبت و قوي مصلحي در دوران تصدي پست وزارت اطلاعات است.
سخنگوي جامعه روحانيت مبارز با بيان اينکه نامه مقام معظم رهبري امري حکومتي و نه توصيه اي است، ادامه داد: کشف شبکه هاي نفوذي تروريستي و انهدام باندهاي منافقين همچون باند ريگي از جمله موارد مثبت و قابل تأمل در کارنامه مصلحي است.
سالک مبارزه با اشرار، پيگيري مسايل مهم مرزي و دستگيري عامل ترور شهيد عليمحمدي را از ديگر پروژه هاي بزرگ دستگاه اطلاعات در دوران تصدي مصلحي دانست و اضافه کرد: تقويت دستگاه اطلاعاتي و نيروهاي خدوم آن از ضروريات بوده و همه وفاداران به نظام اسلامي بايد در اين خصوص تلاش مضاعفي داشته باشند.
سخنگوي جامعه روحانيت مبارز حضور مقام معظم رهبري در جمع نيروهاي متدين و انقلابي وزارت اطلاعات در پايان سال 89 را نشانه تقدير و تشکر ايشان از مجموعه وزارت اطلاعات دانست و افزود: حوادث سال گذشته و عملکرد بسيار مثبت مصلحي و وزارت اطلاعات بيانگر حمايت مقام معظم رهبري از مصلحي است.
سالک به استحکام مجموعه اطلاعاتي کشور و انسجام درون تشکيلاتي آن اشاره و حضور نيروهاي زحمتکش و با سابقه را در دستگاه امنيتي و اطلاعاتي کشور مهم ارزيابي کرد و تصريح کرد: وزارت اطلاعات از سال 62 با مجموعه امکانات اوليه سپاه پاسداران، بسيج و کميته انقلاب اسلامي تشکيل داد و تا به امروز فعاليت هاي بزرگ و چشمگيري در حوزه اطلاعاتي و امنيتي کشور صورت داده است.
وي نامه مقام معظم رهبري را از چند جهت حائز اهميت دانست و خاطرنشان کرد: اقتدار دستگاه اطلاعاتي، حضور نيروهاي متدين، انقلابي و با سابقه در مجموعه وزات اطلاعات، عملکرد و مديريت قوي مصلحي در موارد مهم و حائز اهميت در نامه رهبر انقلاب اسلامي به مصلحي است.
سالک با بيان اينکه دستگاه اطلاعاتي کشور نبايد دستخوش سلايق مختلف قرار گيرد ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به شرايط کنوني جهاني، تقويت بيش از پيش وزارت اطلاعات وزير آن و همکاري همه نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي کشور در مبارزه با تروريسم بين المللي و استکبار جهاني از موارد قابل توجه در نامه مقام معظم رهبري خطاب به مصلحي است.

* نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس : عملکرد مثبت مصلحي در وزارت اطلاعات بيانگر ...

همچنين نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با تاکيد بر اينکه ابقاي مجدد مصلحي بر کرسي رياست وزارت اطلاعات از سوي رهبر معظم انقلاب نشان دهنده توان مديريتي بالاي وي در اداره ي اين وارتخانه است،گفت: مصلحي در اداره وزارت اطلاعات از توان مديريتي بالايي برخوردار است و تا به امروز کارنامه درخشاني در بين وزارتخانه ها از خود بر جاي گذاشته است.
اسماعيل کوثري نماينده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: وزارت اطلاعات هر چند در قالب بندهاي حقوقي، بخشي از دولت است ولي واقع امر آن است که اين وزارتخانه متعلق به دولتهاي متفاوت روي کارآمده نيست بلکه متعلق به مردم و نظام مي باشد.
وي تصريح کرد: مصلحي در شرايط فعلي با توجه به نامه مقام معظم رهبري و ابقاي مجدد وي در وزارت اطلاعات به حرکت با قدرت و با ثبات خود در اين وزارتخانه ادامه خواهد داد.
کوثري خاطر نشان کرد: نامه مقام معظم رهبري به مصلحي در واقع تاييد مکرر مقام عظماي ولايت به ثبت ايشان در وزات اطلاعات است چراکه مصلحي از کارنامه کاري درخشاني طي چند سال اخير در اين وزارتخانه برخوردار است.

* آشتياني عراقي: مصلحي بنابر يک امر حکومتي نه توصيه اي در کرسي رياست اين وزاتخانه ابقا گشت

در ادامه عضو جامعه اسلامي مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به نامه مقام معظم رهبري در مورد ادامه كار وزير اطلاعات گفت: حيدر مصلحي بنابر يک امر حکومتي نه توصيه اي در کرسي رياست اين وزاتخانه ابقا گشت چراکه مصلحي يکي از مهمترين بازوان مديريتي وزارت اطلاعات محسوب مي شود.
حجت الاسلام والمسلمین رضا آشتياني عراقي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: حيدر مصلحي با توجه به برخورداري از توان مديريتي بالا تا به امروز پروژه هاي عظيم و بزرگ امنيتي كشور را با درايت مديريت كرده و عملكرد مثبتي را براي وزارت اطلاعات بر جاي گذاشته است.
وي تصريح كرد: نامه مقام معظم رهبري مبني بر ابقاي مجدد مصلحي در وزارتخانه اطلاعات تاكيد مكرر مقام له مبني بر شايستگي وي در رياست اين سازمان است.
حجت الاسلام والمسلمين آشتياني خاطر نشان كرد: مصلحي در بدترين شرايط حل و فصل مسائل وزارت اطلاعات و همچنين كشور را بدست گرفت و از بروز هر گونه حادثه حساس در جمهوري اسلامي ايران با تدبير جلوگيري به عمل آورد.
وي اذعان داشت: نامه مقام معظم رهبري نشان دهنده قدرت وزارت اطلاعات است و بر اهميت و نقشي كه اين وزارتخانه در شرايط حساس كشور ايفا مي كند صحه گذاشت و نشان داد كه حيدر مصلحي به عنوان وزير اطلاعات تا پايان كار دولت دهم همچنان با اقتدار به حركت با ثباتش در اين وزارتخانه ادامه خواهد داد.

* غفوري فرد: با تائيد مقام معظم رهبري، مصلحي در كسوت وزارت اطلاعات به تلاشش ادامه خواهد داد

عضو ارشد فراكسيون اصولگرايان نيز با تاكيد بر ابقاي مصلحي توسط نامه مقام معظم رهبري و رد استعفاي وي گفت: در همين راستا هفته گذشته 216 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با امضاي نامه اي صلاحيت مصلحي را براي تصدي پست وزارت اطلاعات تاييد كردند.
حسن غفوري فرد نماينده تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه مقام معظم رهبري در نامه خود خطاب به حيدر مصلحي بر اهتمام وي در ادامه فعاليت هاي ثمربخش خود در دستگاه اطلاعاتي كشور تاكيد كردند،افزود: اطلاعات بسيار بالا و گسترده مصلحي نسبت به گروهك ها، منافقين و تروريسم بين المللي زمينه ساز عملكرد مثبت و درخشان وي در حوزه امنيتي كشور است.
وي با بيان اينكه تغيير وزير اطلاعات در شرايط حساس منطقه به صلاح كشور نخواهد بود ادامه داد: پس از نامه رهبر انقلاب اسلامي، مصلحي با تمام قدرت و توان و بيش از گذشته در حفاظت از مرزها و امنيت كشور در كسوت وزارت اطلاعات به تلاشش ادامه خواهد داد.
غفوري فرد متلاشي كردن باند ريگي و برقراري امنيت كامل در مرزهاي كشور را از جمله عملكردهاي قوي و مثبت مصلحي دانست و اظهار داشت: نامه مقام معظم رهبري به منظور ابقاي مصلحي در وزارت اطلاعات بيانگر خدمات ارزشمند و روحيه انقلابي و اسلامي وي مي باشد.
عضو ارشد فراكسيون اصولگرايان در مجلس شوراي اسلامي به لزوم هماهنگي دولت در عزل و نصب وزراي اطلاعات، دفاع، كشور و امور خارجه با مقام معظم رهبري به عنوان فرماندهي كل قوا اشاره كرد و گفت: با توجه به مسئوليت و وظايف اين وزارتخانه در حوزه هاي امنيتي، نظامي و اطلاعاتي كشور، عزل و نصب وزرا بايد زير نظر ولايت فقيه صورت گيرد.
وي تاييد مجدد حيدر مصلحي به عنوان وزير اطلاعات توسط مقام معظم رهبري را بيانگر توان مديريتي بسيار بالاي وي دانست و خاطر نشان كرد: نامه رهبر انقلاب، يك امر حكومتي بوده و نشانگر تثبيت وزارت مصلحي در دستگاه اطلاعاتي كشور است.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter