امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1267
بروزرسانی :  1390/2/2 - 17:33
دسته بندی خبر : اجتماعی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareبراي چندمين روز متوالي؛
گرد و خاك تردد شناورهاي صيادي در شمال غرب خليج فارس را مختل كرد

پديده گردو خاك از صبح امروز تا كنون باعث مختل شدن تردد شناورهاي صيادي در شمال غرب خليج فارس و بنادر جنوبي خوزستان براي سومين بار در ماه جاري شد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران، پديده گرد و غبار علاوه بر تاثيرات بسيار مهلك بر سلامت مردم سبب كاهش فعاليت‌هاي اقتصادي در منطقه به ويژه در بخش حمل و نقل شده است.
با بروز پديده گرد و غبار تردد شناورهاي باري كوچك به ويژه شناورهاي صيادي به دليل ديد كم به طور كامل مختل شده است.
در دو روز گذشته صدها فروند شناور و لنج صيادي در بنادر آبادان، خرمشهر، اروندكنار، هنديجان، ماهشهر و چوئبده به علت شرايط نامساعد جوي درساحل باقي مانده و به دريا نرفتند.
بنا به اين گزارش برخي از لنج‌هاي صيادي و باري، قايق موتوري و شناورهاي تجاري نيز به علت نامساعد بودن شرايط جوي در دهانه آبراه اروندرود لنگر انداخته‌اند و از رفتن به دريا باز مانده‌اند.
در اين حال بخشدار اروندكنار از صيادان بومي منطقه خواست تا فركانس بي‌سيم‌هاي خود را بر روي كانال 16 تنظيم كنند تا از وضعيت لحظه به لحظه هواشناسي مطلع شوند.
لطيف حيايي اهوازي خاطرنشان كرد: براي برخي از صيادان كه شماره تلفن همراه خود را به سامانه شيلات اعلام كرده‌اند به صورت sms وضعيت هوا ارسال مي‌شود تا لحظه به لحظه از وضعيت آب و هوا مطلع شوند.
بخشدار اروندكنار از صيادان بومي خواست تا بهبود وضعيت جوي از رفتن به خليج فارس امتناع كنند.
رئيس اداره هواشناسي آبادان نيز ديد افقي در آبادان و آبهاي شمال خليج فارس را 50 متر اعلام كرد.
سعيد ابراهيميان علت بروز پديده گرد و خاك را تقويت زبانه كم فشار در صحاري عربستان و عراق و كشيده شدن به استان خوزستان عنوان كرد.
وي پيش بيني كرد ،اين وضعيت تا شنبه هفته آينده ادامه داشته باشد.
سال گذشته دست كم 37بار شناورهاي صيادي در بنادر جنوبي خوزستان به علت شرايط نامساعد جوي نتوانستند به دريا(خليج فارس) بروند.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter