امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1286
بروزرسانی :  1390/2/3 - 19:47
دسته بندی خبر : سیاست داخلی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareسرلشكر جعفري:
ولايت‌پذيري احمدي‌نژاد بيشتر از مسئولان تازه زبان باز كرده‌ است

خبرگزاري فارس: فرمانده كل سپاه با تاكيد بر ولايتمداري و تبعيت رئيس‌جمهور از منويات رهبر معظم انقلاب، گفت: ولايت‌پذيري آقاي احمدي‌نژاد خيلي بيشتر از مسئولان جديدي است كه تازه زبان بازكرده اند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، سردار سرلشكر محمد علي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مراسم افتتاح محل جديد سپاه سيد الهشداء در استان تهران، اظهار داشت: سپاه‌هاي استاني به عنوان سپاه‌هاي كوچكتر ماموريت‌هاي امنيتي، اطلاعاتي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي و هرآنچه غير از دفاع سخت باشد را بر عهده دارند.

سردار جعفري با تاكيد بر اينكه اصلاحات ساختاري در سپاه ضرورتي اجتناب‌ناپذير است، ادامه داد: با توجه به ماموريت اصلي سپاه در شناخت ماهيت تهديدات عليه انقلاب، ماهيت اين‌گونه تهديدات و اهميت برخورد با هر نوع فعاليت عليه نظام بايد در نوع سياست‌هاي سپاه اثرگذار باشد.

وي شناخت تهديداتي كه الويت دارند را در زمان‌هاي مختلف، اثر گذار بر مجموعه سپاه دانست و تاكيد كرد: اگر اين تهديدات شناخته نشوند، سپاه به عنوان سازماني خشك و غيرپويا خواهد بود.

عضو شوراي عالي امنيت ملي، وظيفه سپاه را در جهت دفاع از دستاوردهاي انقلاب بدون محدوديت عنوان كرد و خاطر نشان ساخت: توجه به فهم و پيش بيني تهديدات در آينده، نكته‌اي است كه براي سپاه حائز اهميت است.

وي تغييرات شرايط محيطي در كشور، منطقه و جهان را بسيار سريع دانست و يادآور شد: تمامي اين اتفاقات در اقصي نقاط جهان به ويژه منطقه خاورميانه از پيامدهاي انقلاب اسلامي و مقاومت هايي است كه انقلاب درطول 30 سال گذشته از خود نشان داده است.

جعفري گفت: سپاه پاسداران نيز بايد همراه با تحولات منطقه، بر روي اين شرايط به وسيله مديران خود تاثيرگذار باشد.

وي با اشاره به اينكه ماهيت انجام ماموريت در سپاه اين موضوع را مي‌طلبد كه چگونه از دستاوردهاي انقلاب دفاع كنيم، خاطر نشان كرد: براي انجام اين كار بايد تغييري به رويكرد خود نسبت به انجام ماموريت‌هاي سازماني در سپاه داشته باشيم.

فرمانده كل سپاه موضوع ماموريت و فلسفه وجودي تشكيل سپاه را نكته مهمي دانست و افزود: بايد خطرات و مشكلات را همزمان و باهم شناخت تا بتوان با اقدامات دشمن كه عليه دستاوردهاي انقلاب فعاليت مي كنند، مبارزه كرد چرا كه دشمن از جنگ نظامي، حتي اطلاعاتي و ضد امنيتي عليه نظام اسلامي نااميد شده و رو به تهديدات سياسي، فرهنگي و اقتصادي آورده كه از نظر ما بسيار جدي است.

وي با اشاره به اينكه اين تهديدات تا زمانيكه انقلاب به سرعت در مسير خود حركت مي كند، وجود خواهد داشت، گفت: در زمينه تهديدات سياسي، فرهنگي و اقتصادي كشورما بنا به فرمايش رهبر معظم انقلاب وارد جنگ نرمي تمام عيار با دشمن شده‌ايم.

عضو شوراي عالي امنيت ملي، هدايت تهديدات فرهنگي عليه نظام اسلامي را از خارج دانست اما در عين حال با تاكيد بر داخلي بودن مبناي آن گفت: نگراني امام (ره) نيز هميشه از نفوذ برخي عوامل وابسته در داخل بود، اما مردم ما الان درك مي كنند كه ضربه ها و تهديدات اصلي در حوزه هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي چگونه از داخل بر نظام ما وارد مي شود.

* تمام داشته‌هاي سپاه از انقلاب اسلامي است نه ايران و مكتب ايراني

وي با تاكيد بر اينكه، سپاه هرچه دارد از انقلاب اسلامي است، نه ايران و مكتب ايراني، خاطر نشان كرد: خيلي ها تلاش مي كنند تا اين داشته هاي سپاه را گرفته و نقاط قوت و قدرت نظام را به سمت چيزهاي ديگر منحرف كنند.

فرمانده كل سپاه افزود: افرادي هستند كه مي خواهند حاصل خون شهيدان را به وسيله انحرافاتي كه دارند از ما بگيرند، كه اين نگاه، نگاهي كاملا خطرناك است.

وي غفلت از ماموريت‌هاي مقابله با تهديدات داخلي توسط سپاهيان را ممنوع اعلام كرد و گفت: هنوز كارهاي زيادي در خصوص ماموريت‌هاي سپاه وجود دارد، زيرا اين نهاد ارگاني صرفا نظامي نيست بلكه ماموريت هاي امنيتي، فرهنگي و نظامي را در دستور كار خود دارد.

سردار جعفري با تاكيد بر اينكه سپاه در جهت‌گيري هاي جامعه نقشي اساسي دارد و بايد اين نقش را به بهترين وجه ايفا كند، خاطر نشان كرد: موضوع تهديدات عليه انقلاب كه مخاطب آن مردم هستند، موضوع فعاليت سپاه در آينده است و ملموس ترين راه دفاع از انقلاب نيز همان، مراقبت از باورها و اعتقادات مردم نسبت به نظام است.

وي هدف اصلي دشمن را سست كردن باورها و اعتقادات مردم دانست و افزود: فهم اينكه چه كسي يا چه اقدامي به باورهاي مردم ضربه مي زند با رهبر انقلاب است و ما در مسير رهبري و ولايت حركت مي‌كنيم.

* سپاه براي دفاع از انقلاب در عرصه غيرنظامي منتظر دستور نخواهد ماند

فرمانده كل سپاه ادامه داد: اين اشتباه بزرگي است كه فرماندهان فكر كنند، بايد براي دفاع از انقلاب منتظر دستور باشند، البته اين مسئله فقط در جنبه‌هاي غير نظامي است، ولي در بعد نظامي بايد حتما از دستورات پيروي كرد.

وي ماموريت‌هاي سپاه‌هاي استاني را خارج از مرزها ندانست و گفت: بيشترين تهديدات عليه انقلاب اسلامي از داخل كشور است كه سپاه هاي استاني بايد به آن توجهي ويژه داشته باشند.

سردار جعفري افزود: خيلي‌ها مي‌گويند چرا در داخل كشور اينقدر مشكلات و دشمني ها عليه نظام وجود دارد، چرا نمي شود مسير خود را طي كنيم و به اهداف خود بدون مشكل برسيم، من در جواب اين افراد مي گويم تا زمانيكه انقلاب در مسير حق قدم بر مي دارد، كساني هستند كه حق را نمي شناسند و سنگ اندازي مي كنند.

وي خاطر نشان كرد: خيلي‌ها از قطار انقلاب پياده شده‌اند، ولي فكر مي كنند كه در آن سوارند و خيلي ها نيز هنوز سوار اين قطار هستند اما نمي دانند كه اين قطار به كجا مي رود.

عضو شوراي عالي امنيت ملي ، مقصد قطار انقلاب را به سمت ظهور امام زمان (عج) عنوان كرد و گفت: اينكه خيلي ها مي خواهند اين اتفاقات را زودتر جلوه دهند، يك خطر انحرافي است.

وي ادامه داد: درست است كه اصلاحات و ملي گراها از بين رفتند، اما هنوز تهديداتي از سوي جريانات منحرف در داخل وجود دارد و هرزمان كه انقلاب سرعت بيشتري بگيرد، دشمني ها نيز متناسب با آن بيشتر مي شود.

سرلشكر جعفري با تاكيد بر اينكه هرگز نمي‌توان راه اصلي انقلاب را تعطيل كرد، بلكه بايد در جهت تسهيل آن قدم برداشت، اظهار داشت: هركجا هم سويي بعضي از عناصر داخلي با نقشه هاي دشمنان خارجي روشن شود، مردم اين افراد را كنار گذاشته‌اند كه البته چهره واقعي آن ها هم در پشت نفاق پنهان شده است.

* مردم نفاق جديد را بخوبي شناسايي مي‌كنند

وي گفت: بصيرت مردم و نيروهاي انقلابي در شناخت دشمنان بسيار زياد است و مطمئن هستم كه مردم نفاق جديد را نيز بخوبي شناسايي مي كنند.

فرمانده كل سپاه در عين حال با اشاره به اينكه بايد نقش افراد را در راه خدمت به كشور بطور دقيق در نظر گرفت، افزود: بسياري از مسئولين در نظام جمهوري اسلامي كارها و پروژه هايي را انجام داده اند كه در پيشرفت اهداف نظام بسيار موثر بوده است.

وي ادامه داد: آقاي احمدي نژاد در دو دوره نهم و دهم رياست جمهوري بسيار خوب كاركرده است و بايد گفت كه شتاب انقلاب مديون همين حركت هاي شتاب دهنده رياست جمهوري است و مردم محروم و مستضعفين خوب مي فهمند چه كسي براي آنها تلاش مي‌كند.

سرلشكر جعفري خاطر نشان كرد: ولي هركس در نظام جمهوري اسلامي كار بيشتر و موثرتري انجام دهد، بايد بيشتر منتظر توطئه عليه خود باشد و دشمنان هميشه به دنبال اين بودند كه خط غفلت بعضي از مسئولين بگيرند و آن را بزرگ كنند تا جلوي پيشرفت انقلاب را سد كنند.

وي با تاكيد بر اين نكته كه فهم عميق و با بصيرت دشمني ها عليه كساني كه نقش موثرتري در انقلاب دارند از اهميت ويژه اي برخوردار است، تصريح كرد: مقام معظم رهبري بارها از خدمات دولت تمجيد كرده اند.

عضو شوراي عالي امنيت ملي به مردم توصيه كرد كه براي دفع فتنه و جلوگيري از نفوذ دشمنان داخلي و خارجي دعا كنند و ادامه داد: توطئه ها، نفوذها و يا انحرافاتي كه براي ضربه زدن به استمرار انقلاب صورت مي گيرد، پديده اي است كه از اول انقلاب بوده ولي امروز ماهيت و شكل آن تغيير كرده است.

* ولايت‌پذيري احمدي‌نژاد خيلي بيشتر از مسئولان جديدي است كه تازه زبان باز كرده‌اند

وي با تاكيد بر ولايتمداري و تبعيت رئيس جمهور از منويات رهبر معظم انقلاب ادامه داد: ولايت پذيري آقاي احمدي نژاد خيلي بيشتر از مسئولان جديدي است كه تازه زبان بازكرده اند و اميدواريم خداوند انقلاب را از تهديدات داخلي دور نگه دارد.

* منتظر ابلاغ ستاد كل براي تفكيك سپاه‌هاي استان تهران و البرز هستيم

فرمانده كل سپاه همچنين خبر از تشكيل سپاهي جديد در استان تهران داد و گفت: تفكيك سپاه سيد الشهدا(ع) نشان دهنده ظرفيت بالاي اين سپاه است.

وي ادامه داد: موضوع تشكيل سپاه هاي استاني نكته مهمي است كه با بخش عظيمي از ماموريت كلي سپاه پاسداران ارتباط مستقيم دارد، زيرا در اصل سپاه هاي استاني متناسب با ساختار جمعيتي و مردمي هر منطقه تشكيل شده است.

سرلشكر جعفري اولين بعد ماموريت سپاه را ارتباط مستقيم با مردم عنوان كرد و ادامه داد: براي انجام اين ماموريت مهمترين ابزاري كه سپاه مدنظر دارد ساختار و سازمان براي انجام ماموريت و ارتباط با مردم در بحث بسيج و ساختار آن است.

وي تشكيل سپاه هاي استاني و تمركز اختيارات در مجموعه يك ستاد بنام سپاه استان را ضروري خواند و افزود: وجود دو سپاه در استان تهران و استان البرز با تناسب هاي جمعيتي كه وجود دارد، به هيچ عنوان كافي نيست.

فرمانده كل سپاه با اشاره به پيش بيني هاي لازم براي راه اندازي سپاه هاي دو استان تهران و استان البرز افزود: براي سپاه جديد يعني سپاه استان البرز، نام "امام حسن مجتبي(ع) " و براي سپاه استان تهران كه در شهرري مستقر است همان نام "سپاه سيدالشهدا(ع) " انتخاب و مصوب شده است كه در انتظار ابلاغ ستاد كل نيروهاي مسلح هستيم و فعلا تا آن موقع هر دو سپاه با همان عنوان قبلي فعاليت خواهند كرد.

وي ادامه داد: بخاطر اين شهرستان ري را به عنوان ستاد اين سپاه انتخاب كرده‌ايم كه اين شهر هم به مركز تهران و هم به شهرستان هاي استان تهران نزديك است.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter