امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1307
بروزرسانی :  1390/2/11 - 14:32
دسته بندی خبر : سیاست داخلی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Share
نمایندگان مردم در خانه ملت در گفتگو با جهت نیوز به بیان نظرات خود درخصوص جهاد اقتصادی پرداختند:

هادی مقدسی: منابع مالی جهاد اقتصادی با درایت تأمین می شود//// عفت شریفی: احساس مسؤولیت قاطبه ملت ایران در جهاد اقتصادی ضروری است//// سیروس برنا بلداجی: جهاد اقتصادی منجر به افزایش سطح کارآمدی نظام می شود//// قدرت ا... علیخانی: پیمودن راه جهاد اقتصادی بدون شفاف سازی در ارائه آمار میسر نیست


نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بر اعتقاد قلبی مسؤولین و قوای سه گانه نسبت به ضرورت جهاد اقتصادی و کارآمد بودن بیانات مقام معظم رهبری در کشور تأکید کرد.
هادی مقدسی در گفتگو با جهت نیوز با بیان این که برای به مرحله عمل درآوردن جهاد اقتصادی ابزار و لوازم مورد نیاز آن می بایست فراهم شود، اظهار داشت: اجرای دقیق قوانین بودجه سالانه، چشم انداز20ساله و برنامه پنج ساله یکی از این ابزارهاست.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی جلوگیری از تبذیر در دولت و حفظ رویه استکبارستیزی را ابزاری جهت نگه داشتن مردم در صحنه عنوان و خاطرنشان کرد: مردم تا زمانی که احساس کنند مسؤولین و نمایندگان آنها، گفتمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام راحل(ره) را دنبال می کنند در حمایت از ما می کوشند که این امر لازمه جهاد اقتصادی است.
مقدسی بر تأمین منابع مالی از طریق درایت در امور جهت اجرای تحول اقتصادی تأکید کرد و استقلال اقتصادی، عدم وابستگی به منابع بیگانه، خودکفایی و مبدل شدن نظام جمهوری اسلام به قدرت بلامنازع منطقه را از عایدات و نتایج جهاد اقتصادی دانست.
وی حرکت مستمر و برنامه ریزی که در آن روشنفکران، متخصصان و نخبگان حضور مؤثر داشته باشند را در همه ابعاد جامعه به ویژه اقتصاد، ضروری عنوان کرد.


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: احساس مسؤولیت و حضور قاطبه ملت ایران در جهاد اقتصادی ضروری است.
عفت شریفی در گفتگو با جهت نیوز فقدان برنامه ریزی و هزینه کرد بی رویه را مانع دستیابی به نتیجه مطلوب ارزیابی کرده و اظهار داشت: همان گونه که در میدان جنگ با ایثار و ازخودگذشتگی می توان به هدف رسید، در جهاد اقتصادی برای این که ایران کشور مقتدر منطقه با تبعیت از اقتصاد اسلامی باشد باید ایثار کنیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد فاقد برنامه و عدم پیروی از برنامه گفت: توسعه اقتصاد سالم، نوین و همه جانبه¬گرا با تبیین مسأله و ارائه راهکار انجام می گیرد.
نماینده مشهد در خانه ملت با اشاره به تحول بزرگ اقتصادی با اجرای هدفمندی یارانه ها بیان داشت: در جهاد اقتصادی تنها مسؤولان و دولت مسؤول نیستند بلکه یک یک ایرانیان موظفند تا با یک برنامه ریزی دقیق مبدل شدن ایران به عنوان یک قدرت اقتصادی را محقق سازند.


نماینده مردم بروجن در خانه ملت گفت: جهاد اقتصادی مقوله و مفهومی سیال، فراگیر و عام است که نباید و نمی توان آن را در قالب یک طرح، پروژه، اقدام و یا فعالیت خلاصه کرد.
سیروس برنا بلداجی در گفتگو با جهت نیوز جهاد اقتصادی را حکمی کلی عنوان کرد که نوعی روحیه است که باید در وجوه و ابعاد مختلف از سطوح اجرایی تا نظارت، برنامه ریزی، سیاستگذاری و تصمیم سازی تسریع یابد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری جهاد اقتصادی اظهار داشت: جهاد اقتصادی فرایندی است از ایده تا عمل که در مجموع منجر به افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها اعم از مادی و معنوی و افزایش سطح کارآمدی نظام می شود.


قدرت ا.... علیخانی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: پیمودن راه جهاد اقتصادی بدون صداقت وشفاف سازی در ارائه آمار میسر نیست.
عضو کمسیون مجلس در گفتگو با جهت نیوز با بیان این که آمار و ارقام دولت قابل اعتماد نیست، اظهار داشت: در دولتی که فاقد رشد اقتصادی است و از بیان آمار صحیح اباء دارد، جهاد اقتصادی اتفاق نمی افتد.
وی با تأکید بر برنامه در دولت ها و تخصص در امور به ویژه صداقت در کار خاطرنشان کرد: جهاد تکلیفی است که در نبود شفافیت معنی ندارد.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter