امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   1310
بروزرسانی :  1390/2/11 - 17:55
دسته بندی خبر : فرهنگی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareسرلشكر صفوي:
دشمنان از قدرت تاثيرگذاري شهيد مطهري آگاه بودند

خبرگزاري فارس: دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا گفت: حقيقت اين است كه دشمنان ما زودتر از ما علامه شهيد مرتضي مطهري وقدرت تأثيرگذاري آن را بر نظام جمهوري اسلامي و انقلاب و مردم شناختند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي دفتر دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا، سردار سرلشكر سيد يحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا در مراسم بزرگداشت اعضاء هيئت علمي دانشگاه علوم انتظامي، نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در محل اين دانشگاه، به تبيين مقام شامخ استاد شهيد مرتضي مطهري پرداخت و گفت: حقيقت اين است كه دشمنان ما زودتر از ما علامه شهيد مرتضي مطهري و قدرت تأثيرگذاري آن را بر نظام جمهوري اسلامي و انقلاب و مردم شناختند .

وي افزود: به همين دليل هنوز سه ماه از پيروزي انقلاب نگذشته بود كه ايشان با يك پيكان بدون محافظ وارد دانشگاه تهران شد و به دست آن گروهك عامل بيگانه به شهادت رسيد.

صفوي ادامه داد: آيا معلمان ما با شخصيت اين استاد بزرگوار و با آثار وي آشنا هستند و آگاه هستند كه ايشان چه شخصيتي داشته‌اند؟ ايشان بيش از 83 كتاب نوشته‌اند. ما و شما كه اهل علم و كتاب هستيم مي‌دانيم كه نوشتن يك كتاب چقدر سخت است. بعد امام بزرگوار (ره) مي‌فرمايند كه آثار ايشان همگي آثار مهم و ارزشمندي است.

دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا تاكيد كرد: آثار فكري شهيد مطهري براي نهضت بيداري اسلامي كه در كشورهاي جهان در حال حركت است، مي‌تواند راهنما و هدايت كننده جوانان برومندي باشد كه براي استقلال و آزادي خودشان مبارزه مي‌كنند. بايستي دانشجويان را به شناخت و خواندن آثار اين استاد ارزشمند ترغيب كنيم. من اين گونه فكر مي‌كنم كه شناختن و شناساندن تفكر اسلامي به دانشجويان و نسل جديد، يكي از وظايف همه معلمان و اساتيد دانشگاه است.

وي در تشريح نقش و جايگاه نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران ، گفت:
حقيقتا نيروي انتظامي، يك نيروي ارزشمند، تاثير گذار در صحنه ارتباط مردم با حكومت است و من تصورم اين است كه بزرگترين سازماني كه ارتباط و چگونگي تعامل بين ملت و حكومت را برقرار مي‌كند نيروي انتظامي است.

صفوي در بخش پاياني سخنان خود اساتيد را به بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي اطلاعات فراخواند و فضيلت اساتيد را به علم و دانائي در رشته خود و آگاهي از آخرين دستاوردهاي جهاني دانست و افزود: اساتيد علاوه بر علم، با اخلاق و رفتار خود، دانشجويان را تحت تاثير قرار دهند و علم خود را در جهت حل مشكلات مردم و كشور و نظام اسلاميان بكار گيرند.

در پايان اين مراسم از اساتيد و اعضاء هيئت علمي منتخب اين دانشگاه تقدير شد و به پاس چندين سال تدريس سردار صفوي در دانشگاهاي مختلف كشور و خصوصا دانشگاه علوم انتظامي، از وي تقدير بعمل آمد.

اخبار مرتبط
خبر مرتبطی يافت نشد
نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter