امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   4757
بروزرسانی :  1393/9/1 - 08:50
دسته بندی خبر : سیاست داخلی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareلاریجانی در دیدار با رئیس مجلس یمن:
هدف‌ جریان‌های تکفیری ایجاد اختلاف بین مسلمانان است

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با یحیی علی الراعی رئیس مجلس یمن که در حاشیه سفر به کشور جیبوتی صورت گرفت، اظهار داشت: جریان‌های تکفیری و تندرو می‌خواهند در بین مسلمانان اختلاف و بحران ایجاد کنند نباید فراموش کرد که درگیری کنونی بین شیعه و سنی نیست چرا که تکفیری‌ها اهل سنت را نیز می‌کشند.

وی خطاب به رئیس مجلس یمن ادامه داد: شما در یمن عملکرد داهیانه‌ای داشته‌اید و نگذاشتید دامنه اختلافات افزایش یابد، یمن یک کشور تاریخی و بسیار مهمی بوده و جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده شرایط یمن آرام شود.

لاریجانی با بیان اینکه نقش پارلمان یمن در ایجاد ثبات در این کشور بسیار مهم است گفت:  ما ردپای صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را در ایجاد اختلاف بین مسلمانان دیده‌ایم، غربی‌ها در تبلیغات عنوان می‌کردند مسئله سوریه به دلیل عدم وجود دموکراسی در این کشور بوده این در حالی است که در عراق دموکراسی وجود داشت پس چرا به تکفیری‌ها برای حمله به آنجا نیز کمک کرده‌اند.

رئیس نهاد قانون‌گذاری با بیان اینکه صهیونیست‌ها گروه‌های تکفیری را تجهیز و تحریک می‌کنند افزود: البته در حال حاضر برخی از غربی‌ها می‌گویند راه‌حل سیاسی را در سوریه قبول داریم اما معلوم نیست راست می‌گویند یا نه؟

لاریجانی افزود: شاید اختلاف‌ نظرهایی در کشورهای اسلامی وجود داشته باشد اما نباید این اختلاف نظرها به درگیری خونین منتهی شود.

وی افزود: ادامه رفت و آمدها بین دو کشور ایران و یمن به درک مشترک بیشتر منتهی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی که دوستی ایران با کشورهای اسلامی بیشتر شود توطئه دشمنان نیز زیاد می‌شود که باید در این زمینه هوشیار بود. براساس این گزارش یحیی علی الراعی رئیس مجلس یمن نیز در ادامه این دیدار با ابراز خوشحالی از ملاقات با دکتر لاریجانی گفت: شرایط زمانی ایجاد می‌کند که از تفکرات ایران برای حل مشکلات منطقه‌ای استفاده شود، باید توجه داشت دشمنی‌های فرقه‌ای بسیار خطرناک است به دلیل اینکه بمب اتم یک شهر را خراب می‌کند اما درگیری‌های فرقه‌ای می‌تواند خانه‌ها را خراب کند.

رئیس مجلس یمن افزود: برخی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در حالی در آرامش به سر می‌برند که مسلمانان را با یکدیگر درگیر کنند و نباید فراموش کرد آمریکایی‌ها عامل کشتن بسیاری از کودکان مسلمان هستند.

یحیی علی الراعی با بیان اینکه ما با ایرانی‌ها برادر هستیم یادآور شد: رئیس جمهور یمن از دیدار ما با شما استقبال کرده و تاکید بر حضور سفیر در دو کشور دارد، بنابراین از ایران می‌خواهیم که از یمن حمایت کند.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter