امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   4777
بروزرسانی :  1393/9/4 - 13:03
دسته بندی خبر : اقتصادی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Share
احتمال نهایی شدن مذاکرات ایران با خودروسازان خارجی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ساسان قربانی در یک نشست خبری درباره تاثیرات تمدید مذاکرات ایران و 1+5 بر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو اظهار کرد: تمدید مذاکرات هسته‌ای اقدام مثبتی است و صنعتگران به آینده امیدوارند.

وی با بیان این‌که احتمال بالایی وجود دارد که برخی مذاکرات خودروسازان داخلی و خارجی در حاشیه همایش صنعت خودرو نهایی شود، خاطر نشان کرد:‌ تمدید مذاکرات امیدواریم به حل مشکلات بانکی و برخی از دیگر مشکلات را افزایش داده و تاثیر مثبتی بر روند اجرای همایش دارد.

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران ادامه داد: این همایش با سخنرانی معاون اول رییس جمهوری آغاز و با جمع بندی وزیر صنعت، معدن و تجارت پایان می یابد.

قربانی افزود: قائم مقام رنو و رییس کل منطقه آسیا، هندوستان و خاورمیانه این شرکت و همچنین قائم مقام پژو سیتروئن و نماینده‌ای از مراکز علمی آلمان از جمله سخنرانان این همایش خواهد بود.

وی با بیان این‌که در این همایش مشاور آلمانی مرکز در دست احداث تست خودرو ایران نیز سخنرانی خواهد کرد، تصریح کرد: نماینده انجمن قطعه سازان فرانسه نیز از دیگر سخنرانان در این همایش خواهد بود.

قربانی ادامه داد: در این همایش برنامه‌های صنعت خودرو ایران و همچنین برنامه‌های تدوین شده در زمینه میزان صادرات خودرو و قطعات تا سال 1404 ، برای مهمانان تشریح خواهد شد.

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران افزود: تاکنون حضور 17 سفیر خارجی ازجمله سفرای آلمان، فرانسه وایتالیا در این همایش قطعی شده و آن‌ها گزارش خود از این همایش را به مسوولان ارشد کشورشان ارائه خواهند ضمن آن که در حاشیه این همایش وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسوولان مرتبط مذاکراتی با مهمانان خارجی خواهند داشت.

وی درباره حضور شرکت‌های آمریکایی دراین همایش اظهار کرد: پیش از این شرکت‌های آمریکایی با ما تماس گرفته و ابراز تمایل کرده بودند که در صورت نهایی شدن مذاکرات هسته‌ای در این همایش شرکت کنند اما پس از تمدید مذاکرات، عذرخواهی کرده و ابراز امیدواری کردند که در همایش سال آینده حاضر شوند.

قربانی در پاسخ به سوالی درباره سخنرانی رییس انجمن جهانی خودروسازان در همایش صنعت خودرو خاطرنشان کرد: ما از وی دعوت کردیم اما مقداری مشغله داشته و ترجیح دادیم در زمینه سخنرانان نسبت به سال گذشته تنوع ایجاد کنیم بنابراین رییس انجمن جهانی خودروسازان در این همایش حضور نخواهد داشت.

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران تصریح کرد: تاکنون حضور بیش از 500 مهمانان خارجی از 30 کشور دنیا دراین همایش قطعی شده است.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter