امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد خبر :   4781
بروزرسانی :  1393/9/4 - 13:12
دسته بندی خبر : اجتماعی
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareاستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
کتاب جدید تعرفه های پزشکی آغاز نظم واقعی بین پزشک و بیمار است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر «ناصر سیم فروش » گفت: متاسفانه در گذشته نوعی هرج و مرج در رابطه پزشک و بیمار وجود داشت که با اجرای فاز سوم طرح تحول نظام سلامت – اجرای کتاب جدید ارزش های نسبی خدمات سلامت – برای نخستین بار رابطه ای منظم بین این دو (پزشک و بیمار) شکل می گیرد.

سیم فروش گفت : هرچه رابطه مالی بین پزشک و بیمار کمتر باشد قداست حرفه و اخلاق پزشکی بیشتر نمایان می شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دشواری ها و مصائب حرفه پزشکی ، در عین حال تاکید کرد: پزشکان که سالها تحصیل کرده اند و مسوولیت بسیار خطیری حفظ و نجات جان انسان ها را بر عهده دارند باید رفاه نسبی نیز برای آنان فراهم باشد.

وی در ادامه گفت: از سوی دیگر همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند؛ مردم و بیماران به جز دغدغه و رنج بیماری خود نباید دغدغه دیگری داشته باشندو هیچ بیماری نباید به دلیل مسایل مالی از دریافت خدمات پزشکی محروم شود.

سیم فروش اظهارداشت:اجرای کتاب ارزشهای نسبی خدمات سلامت ، حرکت بسیار خوبی در نظام سلامت کشور است اما مثل هر کار دیگری ، در شروع ، ممکن است با اشکالاتی همراه باشد که ضمن اجرا می توان آنها را برطرف کرد.

سیم فروش اظهار امیدواری کرد که با همکاری سازمان نظام پزشکی ، انجمن های پزشکی و نخبگان طب ، اشکالات اندک کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت به سرعت برطرف شود.

نظرات شما :

نظری يافت نشد
  نظر شما در مورد این خبر :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter