امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد :   91
بروزرسانی :  1393/9/1 - 08:42
حوزه :
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareاحیاء ارزش‎‎های اسلامی با عمل به قرآن امکان‌پذیر است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در گردهمایی مسئولان ستادی و دبیرخانه‏‏‌های کانون‏‏‌های مساجد کشور، هجوم فرهنگی دشمنان را طاقت‌فرسا خواند و گفت: آنها کانون خانواده‏‏‌ها را هدف قرار داده‎‎اند و اگر به این صورت پیش برود، در 20 سال آینده حتی خانواده‏‏‌های مذهبی ما هم کانون خانواده ندارند.

وی افزود: همه می‏‏‌دانیم که این هجوم یک هجوم حساب شده و برنامه‌ریزی شده است و رسانه‏‏‌های آنها از یکدیگر در جلب مخاطب سبقت می‏‏‌گیرند و لذا ما نیز باید برای مقابله با این حرکت برنامه‎‎ای داشته باشیم.

ناصری به حرص و ولع امام راحل(ره) برای زنده کردن اسلام ناب و دمیده شدن آن در کانون جامعه، تاکید کرد: رسیدن به این نقطه که احیای ارزش‏‏‌های اسلامی و تکامل و رشد بشر است، امکان ندارد مگر این که به دستورات قرآن به وسیله حکومت اسلامی عمل کنیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در حکومت اسلامی، هدف علاوه بر اداره حکومت، تقویت اسلام و دین مردم است و توجه به غیر این می‎‎تواند یک آفت بزرگ برای حکومت باشد.

وی با تاکید بر تعیین هدف زندگی برای تبیین سبک زندگی، گفت: امام(ره) بر اساس تشخیص این هدف، انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی و ولایت فقیه را پایه‏‏‌گذاری کردند تا جامعه را به این هدف سوق دهند.

ناصری توجه به چهار نکته را مهم خواند و در این باره تصریح کرد: اولین قدم، مسئله آموزش و پرورش است به طوری که الان تقریبا 12 میلیون نوجوان داریم که باید نسبت به تقویت دین و اعتقاد آنها تلاش شود.

وی گفت: غفلت از این موضوع باعث شده تا دشمن از طریق فناوری‎‎ها و فضای مجازی آنها را ساعت‎‎ها به خود سرگرم سازد و از مساجد و بسیاری از مسائل دینی باز دارد.

ناصری خاطرنشان کرد: باید فکری برای آموزش و پرورش انجام داد و اساس آن را تغییر داد به طوری که مدارس با الفبای قرآنی شروع به کار کنند.

وی بر ریشه‎‎ای عمل کردن در تربیت نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: در راس آموزش و پرورش ما باید یک عالم دلسوز و یک مجتهد باشد.

وی با بیان این‌که «آموزش و پروش کار روحانیون است» اظهار کرد: در قدیم بزرگان ما پای بچه‏‏‌ها می‏‏‌نشستند و به آن‏‏ها آموزش می‏‏‌دادند اما اکنون کمتر شاهد چنین جلساتی هستیم.

ناصری در پایان بر ایجاد مجتمع‏‏‌های آموزشی در کنار مساجد و آموزش نوجوانان و جوانان در این مراکز تاکید کرد و گفت: این مجتمع‏‏‌ها باید توسط روحانیون، معتمدین محلات و اعضای هیات امنا مساجد اداره شود تا دانش‏‏‌آموزان در کنار آموزش با مسجد هم ارتباط برقرار کنند.

گزارش هاي مرتبط
ركوردي يافت نشد
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter