امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
مطالب برگزیده

کد :   65
بروزرسانی :  1393/8/3 - 10:22
حوزه :
نسخه قابل چاپ

Bookmark and Shareغرویان:

یک عضو هیات علمی جامعة‌المصطفی‌ العالمیه با بیان این‌که «عزاداری سیدالشهدا باید با معرفت‌افزایی و بینش همراه باشد» ایام محرم را نماد تفکر و بصیرت شیعه و فرصتی مغتنم برای اشاعه مکتب تشیع ذکر کرد.

حجت‌الاسلام محسن غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، با گرامیداشت فرارسیدن ایام سوگواری سید الشهدا گفت: واقعه کربلا و رویداد مهم عاشورا سرشار از معرفت و گذشت است.

این عضو هیات علمی جامعة‌المصطفی العالمیه افزود: امام حسین(ع) برای حقانیت اسلام و تشیع از همه هستی خود گذشت و ایثار و فداکاری را به اوج رساند و در راه رسالت دینی و اخلاقی خود در جهت آگاه بخشی به مردم و ظلم ستیزی در برابر ظالمان به شهادت رسید.

وی با بیان این‌که «باید پیام عاشورا را زنده نگاه داریم» افزود: واقعه کربلا پیام آور اخلاق مداری، انسانیت، حق طلبی و ظلم ستیزی است و رسالت و وظیفه ما نیز صیانت از ارزش‌های عاشورا و خون سید الشهدا است.

غرویان خاطرنشان کرد: باید پیام عاشورا را به مردم جهان رساند و مداحان و عاشقان راه سید الشهدا به بهترین شکل این واقعه را تبیین نمایند و حریم اهل بیت(ع) و خون شهیدان عاشورا را حفظ کنند.

وی با تاکید بر توجه لازم به برگزاری مراسم‌های عزاداری در ایام محرم و صفر در شأن امام حسین(ع) و یاران بزرگوارشان بیان کرد: عزاداری سید الشهدا باید با معرفت افزایی و بینش و آگاهی کامل همراه باشد تا از مسیر حقیقی خود خارج نشود و این واقعه ارزشمند به دلیل عدم آگاهی تحریف نگردد.

این استاد حوزه و دانشگاه در خصوص اهداف سیدالشهدا در قیام خونین کربلا گفت: امام حسین(ع) در جهت احیای ارزش‌های دین اسلام ناب محمدی قیام کرد تا درس آزادگی و از خودگذشتگی و ظلم ستیزی بدهد.

غرویان گفت: واقعه کربلا در تاریخ سرچشمه و منشا بسیاری از تحولات فکری در شیعه شد و حتی نهضت انقلاب اسلامی ایران برگرفته از درس‌های ارزشمند این واقعه مهم در تاریخ اسلام و تشیع می‌باشد.

وی در پایان ادامه داد: اگر آزاداندیشان جهان ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر ظلم را از کربلا بیاموزند دیگر مستکبران و ظالمان به ظلم و ستم نخواهند پرداخت و بسیاری از ظالمان در جهان با روحیه ظلم ستیزی مسلمانان و شیعیان از بین خواهند رفت.

نقد هاي مرتبط
ركوردي يافت نشد
جستجو
آرشیو
تحلیل
نقد
عکس
مصاحبه
گزارش
بیداری اسلامی
-
web page hit counter